תאריך:25/05/2020
ב' סיון התש"פ
שעה:18:00
מיקום:
 כנס חירום בנושא תוכנית סגירת הרחובות
לפרטים נוספים יש לפנות בטלפון: 02-6214777
מידע נוסף:

יחסי ציבור? לא על חשבוננו!בימים האחרונים קיבלנו עשרות פניות זועמות של תושבים וסוחרים שנחשפו למידע מפרסומים בתקשורת על כוונת עיריית ירושלים לסגור לסירוגין כל שבוע בשנה הקרובה 13 רחובות,כולל חסימת כבישים ראשיים באזור מרכז העיר, נחלאות-השוק, רחביה ובקעה, לטובת הרחבת פעילות מסעדות וברים על חשבון המרחב הציבורי. 

כולנו שותפים לכך שצריך לסייע ולקדם עסקים, ויש מגוון של דרכים לעשות זאת, החל מהנחה בארנונה, תקציבי שיווק, מענקים, ביטול אגרות וכיוצא בזה.

הבעיה היא שהתכנית הזו, וכל הכספים שישפכו עליה, לא מתעסקת בפתרון אמיתי לעסקים, אם כבר להיפך - היא תפגע באופן ישיר בעסקים רבים, בתושבים והסביבה.

התכנית הזו פשוט מנותקת מהאיזונים הקיימים בשטח. יש שלל של דוגמאות לפגיעה הצפויה באוכלוסיות שונות עקב התכנית, החל מקשישים שיתקשו להגיע לביתם עקב ביטול התחבורה הציבורית ברחובותיהם;

פרנסתם של עסקים שתימנע מהם האפשרות לפרוק סחורה; חסימת מעברים לחניונים באזור לצד ביטול מאות מקומות חנייה; תושבים, מבקרים ובליינים שיתקעו בפקקי ענק בכל הצירים המקבילים ועוד ועוד.

בסופו של יום עיריית ירושלים מקדמת תכנית מבלי שנלמדו ההשלכות, מבלי להציג את הנתונים לציבור ולקבל התייחסותו, תוך התעלמות מוחלטת מפגיעה קשה שתגרם לתושבים ועסקים רבים.

השבוע התכנסנו לדיון חירום בהנהלת מינהל קהילתי לב העיר, וקיבלנו החלטה לפעול במאבק משותף עם תושבים וסוחרים כנגד תכנית זו, ולהזכיר שאנחנו לא שקופים.

רוצים ללמוד עוד פרטים על התכנית ולהצטרף למאבק? בואו השמיעו את קולכם בכנס חירום בחצר המינהל! יום שני הקרוב ה-25.5 בשעה 18:00.

עקב הנחיות משרד הבריאות מספר המשתתפים בכנס מוגבל.

 

ניתן להשתתף באמצעות יישומון זום בקישור כאן

למידע נוסף מלאו פרטים
שם: מייל:
טל: