על עבודה קהילתית לאתר של לב העיר

רכזות:

רוני שפיטלניק, 052-8627307 rakazim.levhair@gmail.com

העבודה הקהילתית הינה תחום התמחות המשתייך למקצוע העבודה הסוציאלית, ומטרתה לאפשר לכל אדם באשר הוא לפעול לשינוי ולשיפור הסביבה החברתית שלו. 

אנו, העובדות הקהילתיות, פועלות יחד עם התושבים ועם הצוות והנהלת המינהל הקהילתי לבניית תשתיות קהילתיות המחזקות את החוסן הקהילתי בשגרה ובחירום. במסגרת זו נבנים מערך חירום קהילתי, בנק הזמן, קבוצת נשים יזמיות, פורום חינוך שכונתי, קבוצת תושבים משותפת לפליטים ומבקשי מקלט ולישראלים ועוד. 

בדצמבר 2014 התקיים כנס תושבי מרכז העיר שבו הוקמו קבוצות עבודה של תושבים לקידום נושאים שונים הקשורים לאיכות חיי תושבי מרכז העיר כגון, התמודדות עם רעש והממשק עם עסקים ויזמים, ניקיון, תחבורה, חנייה ועוד. במהלך שנת 2015 מתוכנן להתקיים כנס תושבי נחלאות אשר יעסוק בנושאים הנוגעים לחייהם של תושבי נחלאות. 

לאנשים רבים יש רעיונות ומחשבות כיצד ניתן לשפר את איכות החיים באזור או פרויקט מגניב שיכול לצבור תאוצה ולחזק את הקהילה אך הם לא יודעים כיצד לממשם.יש לך רעיון או נושא שכונתי שהיית רוצה לקדם? יש משהו שמפריע לך בשכונה אבל לא ידעת למי לפנות? היית רוצה להיות פעיל/ה ולהשפיע על תהליכים שכונתיים? מקומך איתנו!

אנו, הצוות הקהילתי של המינהל, יכולים לסייע לקדם דברים:

לכוון אתכם למי בעירייה צריך לפנות

ללוות אתכם בהוצאת רעיון מהכוח אל הפועל

להקים קבוצה מובילה יחד עם עוד תושבים ונוגעים בדבר

להכיר לכם אנשים, קבוצות או גופים נוספים שעוסקים באותו עניין

לסייע בגיוס משאבים

להלן רעיונות ויוזמות של תושבים שכבר קיימות בשטח או נמצאות בשלבי הקמה:

גינות קהילתיות, פעילויות שונות בבית הקפה "הדרתא", התו הירוק לעסקים באזור שוק מחנה יהודה, הסרט הירוק, עיתון שכונתי, פסטיבל לסטודנטים ותושבים, פורום תרבות לקבוצות אוכלוסייה שונות ועוד. 

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה או הצעה!

פעילות המחלקה